Hyndai
Seat
Citr├Âen
Suzuki
Isuzu

Modernne i30 universaal

 

MY2016 Hyundai i30 Wagon esindab Fluidic Sculpture-disainifilosoofiat ning on äratuntavalt Hyundai perekonna nägu. i30-mudeli välisilme on endisest veelgi stiilsem. i30 Wagon on projekteeritud ja kujundatud Hyundai Euroopa tehnoloogiakeskuses Saksamaal ning seda toodetakse Tšehhis asuvas tehases.  

 

Disain

Hyundai i30 Wagon püüab pilke oma voolujoonelise disainiga, mille loomisel on ammutatud inspiratsiooni otse loodusest. Uuendatud väliskujunduse krooniks on Hyundai tunnuselement – kuusnurkne radiaatorivõre

 

i30 universaalmudeli voolavad külgjooned ja valuveljed peegeldavad auto sportlikku iseloomu. 

 

Bi-ksenoonesituled, udutuled ja LED-päevatuled, mis asuvad esivõre mõlemal küljel, annavad autole erksa pilgu ning tugevalt isikupärase ja luksusliku ilme. Sulades ühte autokere voolavate joontega, annavad tagatuled selgeid valgussignaale tagant tulijatele, et sõit oleks kõigile ohutum. Tagaluugi spoiler on varustatud hästi nähtava LED-lisapiduritulega. Ühtlasi parandab see elegantne disainielement ka auto aerodünaamikat.

 

Siseruum

Iga element i30 universaalmudeli salongis suurendab harmooniat juhi ja auto vahel. Stiilse kujundusega armatuurlaud ja mitmed edumeelsed tehnoloogiad lasevad juhil tunda, et ta on rooli taha tõepoolest oodatud. 

 

i30 Wagoni rooli taha istudes märkate rohkelt eesrindlikke funktsioone, mis suurendavad nii sõiduohutust kui ka mugavust. Tänu hästiloetavatele näidikutele, millelt näete sõitu ja auto seisundit puudutavat teavet, on Teil juhikohal kõik kontrolli all. 

 

Hyundai i30-mudelite põhivarustusse kuulub sõltuvalt varustustasemest kas käsitsi juhitav või automaatne kliimaseade. Mõlemal esiistmel on reguleeritav istmesoojendus

 

Paindlik istmesüsteem laseb vastavalt vajadusele teha ruumi kas sõitjatele või pagasile või neile mõlemale. Arvukad panipaigad ja muud praktilised hoiulahendused teevad uuest Hyundai i30 universaalist piisavalt mahuka sõiduki ka suurema perekonna jaoks. 

 

Mugavus

Lähtudes oma isiklikest eelistustest ja hetke sõidutingimustest, saab juht muuta roolikeeramise kergemaks või raskemaks, valides FlexSteer-süsteemi abil sobiva roolimisre┼żiimi. See tagab parima kontrolli auto üle igas olukorras ning teeb autojuhtimise mugavamaks. Valikulüliti on paigutatud roolile ja valitud roolimisre┼żiim on näha näidikuploki infoekraanil. Normaalre┼żiim sobib linnasõiduks ja väiksematel maanteedel liikumiseks, sportre┼żiim pikkadeks sõitudeks suurtel kiirustel ja Comfort-re┼żiim parkimise hõlbustamiseks. 

 

i30 Wagonil on mitmefunktsiooniline soojendusega rool. Pehme nahaga kaetud rool tõotab sportlikke sõiduelamusi. Tänu reguleeritavale kõrgusele ja sügavusele saab rooli sättida ideaalsesse juhtimisasendisse. Ka mitmed vajalikud lülitid (helisüsteem, püsikiirushoidja, kiiruspiiraja, FlexSteer-süsteem, Bluetooth-vabakäesüsteem) asuvad otse sõrmeulatuses, et nende kasutamine oleks võimalikult mugav.

 

Tagurduskaamera lülitub sisse samal hetkel, kui pannakse sisse tagasikäik. Kaamera poolt edastatav pilt ilmub naviseadme ekraanile (kui on varustuses) või tahavaatepeeglisse. 

 

i30 Wagoni suunatavad BiXenon-esituled suurendavad ohutust kurvides ja pööretel. Valgusvihk suunatakse pöörde suunas, muutes jalakäijad ja jalgratturid palju paremini märgatavaks. 

 

Tehnika

i30 universaali mootorivalikusse kuulub kolm bensiini- ja kaks diiselmootorit. Kõik jõuallikad vastavad Euro 6 saastenormidele. Lisaks saab 1,6-liitriste mootorite paariliseks nüüd valida ka uue 7-käigulise topeltsiduriga käigukasti. Uus 7-käiguline topeltsiduriga käigukast parandab i30 Wagoni kiirendusvõimet, vähendades samal ajal kütusekulu. Topeltsiduriga käigukast ühendab käsikäigukasti efektiivsuse automaatkäigukasti kasutusmugavusega ning pakub juhile valikuvõimalust automaatse ja käsitsi käiguvahetuse vahel. 

 

Ohutus

Hyundai i30 Wagoni elektrooniline stabiilsuskontrolli süsteem (Electronic Stability Control, ESC) jälgib pidevalt auto liikumise stabiilsust ja rehvide haardumist. Kui süsteem märkab, et auto võib nt järsul pidurdamisel või äkilise manöövri korral libisema hakata ja juhitavuse kaotada, sekkub see automaatselt. ESC-süsteem kontrollib rataste kiirust, auto liikumistrajektoori, rooli pöördenurka ja pedaalide kasutamist. Vajaduse tekkides muudab süsteem mootori pöördemomenti ja jaotab pidurdusjõudu optimaalselt kõikide rataste vahel, et auto jätkaks liikumist soovitud suunas. 

 

Auto sõidustabiilsuse juhtsüsteem (Vehicle Stability Management, VSM) aitab säilitada i30 universaali suunastabiilsust, parandades automaatselt juhitavust pidurdamisel ja kiirendamisel, kui sõidetakse ebaühtlase haardumisega pinnasel, näiteks osaliselt jäisel või märjal teel. 

 

Hyundai i30 universaalmudelil on tervelt seitse turvapatja. Autos viibijaid kaitsevad juhi ja eesmise kaassõitja esi- ja külgturvapadjad ning terve salongi pikkused turvakardinad auto mõlemal küljel. Seitsmes turvapadi, mille auto saab kaasa sõltuvalt varustustasemest, kaitseb juhi põlvi ja jalgu.

Siller Auto OÜ

Juriidiline aadress:

Suur- Kaare 69,

71015 Viljandi

 

Reg.kood: 10313094

KMKR: EE100212950

 

 

Arveldusarve number:

a/a: 103020064044000

IBAN: EE751010302006404000